Stowarzyszenie "Unia Nadwarciańska"                          Szlakiem tego, co piękne...

Filmy konkursowe

Ochotnicza Straż Pożarna w Hucie Łukomskiej

Kategoria Nasze miejsce – https://youtu.be/OA3n7jxu2Ao

Na filmie pokazaliśmy efekty naszego udziału w konkursie grantowym ,,działaj lokalnie’’, który odbyliśmy w naszej pięknej okolicy. Uczestnicy projektu zapoznali się z podstawami techniki krawieckiej i kulinarnej. Poznali ,,abc’’ wypieków przysmaków z jagodami. Pozyskali podstawowe informacje na temat życia koni. Mieszkańcy bardzo chętnie się angażowali w udział w warsztatach. Projekt bardzo zintegrował lokalną społeczność.

 

Bezpieczny Powiat Słupecki

Kategoria MAKING OFF – historia tworzenia projektu https://youtu.be/MVdcQ_ENCh8

Dzięki współpracy mieszkańców gminy Ostrowite oraz gminy Orchowo, kół gospodyń wiejskich, instytucji samorządowych, strażaków, policjantów, woprowców i lokalnych stowarzyszeń w lipcu oraz w sierpniu br. przeprowadzono na plażach Jeziora Powidzkiego w miejscowości Giewartów i Kosewo oraz na plaży jeziora w Orchowie działania, podczas których można było zobaczyć pokazy ratownictwa wodnego, wziąć udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy, obejrzeć sprzęt policyjny, ratowniczy oraz psy ratownicze. W ramach przedsięwzięcia przygotowano broszury profilaktyczne w zakresie zagrożeń, jakie niesie ze sobą nieodpowiedzialna rekreacja wodna. Materiały zostały rozpowszechnione wśród uczestników warsztatów. Przeprowadzono konkursy i quizy profilaktyczne, w których można było wygrać sprzęt sportowy do ratowania osoby w wodzie oraz do nauki pływania. Nie zabrakło także zabaw na dmuchanych zamkach, zadań z wykorzystaniem alkogogli oraz sprzętu strażackiego.

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Gminy Strzałkowo

Kategoria MAKING OFF – historia tworzenia projektu https://www.youtube.com/watch?v=uXb5zZ8J2Ww

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych Gminy Strzałkowo wraz z Lokalnym Centrum Wolontariatu realizowało projekt pt.”SPONtanicznie w obiektywie:)”, którego głównymi celami była integracja mieszkańców gminy Strzałkowo z przebywającymi czasowo na jej terenie obywatelami Ukrainy oraz przełamywanie barier związanych z postrzeganiem niepełnosprawności i nastawieniem do uchodźców. Uczestnicy projektu dokumentowali na zdjęciach otaczający świat i tworzyli relacje z warsztatów artystyczno-kulturalnych, kulinarnych, czy plenerów fotograficznych. Dzięki wycieczkom obie strony poznawały powiat słupecki. Goście z Ukrainy opowiedzieli o kulturze swojego narodu. Zakończeniem działania była wystawa fotograficzna, powstał film dokumentujący przebieg projektu, a jego uczestnicy otrzymali kalendarze na 2023 ze swoimi zdjęciami, a także albumy z fotografiami.

 

Koło Gospodyń Wiejskich w Mielżynie 

Kategoria MAKING OFF – historia tworzenia projektu – https://fb.watch/hrQ0wr91fZ/

Przedstawiony film jest krótką relacją z realizacji projektu o tym samym tytule . Przedstawiono w nim w telegraficznym skrócie formy aktywności, wspólnie realizowaliśmy w ramach projektu – spotkania z ekspertami, treningami , spacery nordic walking z instruktorem. Cele , które udało się osiągnąć to nawiązanie współpracy między sąsiednimi Kołami Gospodyń Wiejskich, współpraca z lokalnym samorządem – na szczeblu sołectw i gminy , propagowanie aktywnego wypoczynku . Dodatkowo nowy kierunek działań spowodował aktywizację społeczną osób, które wcześniej w takich wydarzeniach nie brały udziału.