Stowarzyszenie "Unia Nadwarciańska"                          Szlakiem tego, co piękne...

„Śpiewająco w każdym wieku” – Klub Seniora Złota Jesień

„Śpiewająco w każdym wieku” – Klub Seniora Złota Jesień

„Śpiewająco w każdym wieku” – Klub Seniora Złota Jesień

W dniu 21 września 2023 r.  w remizie strażackiej w Orchowie świętowaliśmy 45-lecie Klubu Seniora Złota Jesień gdzie podsumowano również projekt pt. Śpiewająco w każdym wieku w ramach programu Działaj Lokalnie.

Klub z pomocą Towarzystwa Przyjaciół Gminy Orchowo realizował projekt, który polegał na na zorganizowaniu cyklicznych warsztatów emisji głosu z profesjonalnym instruktorem dla osób starszych z terenu Gminy Orchowo.

Podsumowaniem warsztatów był wczorajszy koncert jubileuszowy z okazji 45-lecia istnienia Klubu Seniora „Złota Jesień” w Orchowie, podczas którego grupa śpiewaków Seniorów zaprezentowała nabyte umiejętności wokalne. Dodatkowo Seniorzy zaśpiewali wspólnie z dziećmi i młodzieżą zespołu flażoletowego z ZSP w Słowikowie w ramach integracji.

W ramach projektu Seniorzy zakupili jednolite stroje dla występujących śpiewaków w celu wyróżnienia ich spośród pozostałych uczestników oraz zakupione zostały teczki do nut i artykuły do dekoracji sali.

 

✨ Środki na dotacje pochodzą z programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenia „Unia Nadwarciańska”.