Stowarzyszenie "Unia Nadwarciańska"                          Szlakiem tego, co piękne...

I Wielkopolskie Samorządowe Forum KGW Powiatu Słupeckiego

I Wielkopolskie Samorządowe Forum KGW Powiatu Słupeckiego

I Wielkopolskie Samorządowe Forum KGW Powiatu Słupeckiego

 W dniu 23 listopada 2023 r. nasze Stowarzyszenie uczestniczyło w I Wielkopolskim Samorządowym Forum Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Słupeckiego zorganizowanym w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kowalewie Opactwie.
Spotkanie miało na celu przedstawienie programów i konkursów skierowanych do KGW oraz podziękowania gospodyniom i gospodarzą wiejskim za aktywność i pracę na rzecz rozwoju obszarów wiejskich
Na spotkaniu zorganizowanym przez Wielkopolskie Samorządowe Centrum Rozwoju Wsi w Sielinku uczestniczyli m. in.: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego p. Krzysztof Grabowski, Poseł na Sejm RP p. Michał Pyrzyk, Dyrektor Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Rozwoju Wsi w Sielinku Bartosz Kobus oraz wójtowie, burmistrzowie i przedstawiciele gmin z Powiatu Słupeckiego.
Uczestnicy na początku spotkania wysłuchali wystąpienia Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego p. Krzysztofa Grabowskiego, następnie Prezes naszego Stowarzyszenia p. Anita Herudzuńska przedstawiła możliwość realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju przez KGW. Przedstawiono programy zdrowotne dla kobiet realizowane przez Samorząd Woj. Wlkp., oraz Program ograniczenia marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025, omówiono zasady dofinansowania dla KGW w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi oraz konkursu Mała Mobilna Kuchnia Warsztatowa.